ВСЕСВІТНЬОМУ ДНЮ ВИШИВАНКИ – 15 РОКІВ!


ПРОГРАМА


ЗАХОДІВ

Земля наших предків для наших нащадків.

Ювілейний рік присвячуємо українській традиційній музиці та екологічним проблемам. Як пов’язані культурна спадщина та екологія? Насправді взаємопроникливо. Коли певна територія стає непридатною для життя, з часом зникає і вся місцева культура, яка століттями створювалася предками. Протягом останніх десятиліть в Україні висохло близько 10 тисяч річок. Це означає, що більше не використовуються їхні старовинні назви, зникають з ужитку пісні, казки, легенди, повязані з цими річками.

Вирубування лісів загрожує не лише затопленням цілих регіонів, а й, змушуючи жителів постійно відновлювати втрачене, «вимиває» багатство місцевих традицій та звичаїв.

Надмірне використання пластику нав’язує прості швидкі побутові рішення, створюючи споживацьке суспільство, яке все менше схильне заглиблюватися в культуру та історію, а також бути відповідальним за майбутнє.

Цього року День вишиванки відбуватиметься у форматі Дня вуличної етномузики. На величезній кількості локацій (площі, парки, пішохідні вулиці) гратимуть традиційні музики (кобзарі, лірники, сопілкарі, трембітарі, дримбарі, цимбалісти тощо).

Пропонуємо партнерським організаціям долучатись до саме такого формату святкувань, уникаючи великих концертів та фестивалів.

Святкуймо 15-ліття Всесвітнього дня вишиванки гучно та дзвінко!

Над відео працювали:
Леся Воронюк (творчий задум)
Олександр Ткачук (зйомка, постпродакшн)
Maksym Berezhnyuk (музикант-віртуоз)
Tanya Sha (студія звукозапису Студія Кофеїн)
Артисти Чернівецької обласної філармонії ім.Д.Гнатюка
Olenka Didyk (дівчина у полтавському строї)
Yana Loran (дівчина у буковинському строї)
Леся Воронюк (дівчина у гуцульському строї)
Микола Шкрібляк етнограф (гуцульський та буковинський строї)